Płatności w Chinach

Revolut

Chcąc bez prowizji i dodatkowych opłat wypłacać gotówkę nie tylko w Chinach, ale i na całym świecie ChinskiRaport poleca skorzystanie z aplikacji Revolut. Oferuje on darmowe, międzynarodowe przelewy pieniężne i wolne od opłat wydatki globalne, ustalane zawsze przez międzybankowy, najkorzystniejszy kurs walut. Wszystkim zarządza się z poziomu aplikacji telefonicznej. Mamy dostęp do wszelakich transakcji, historii wpłat, wypłat i płatności. Revolut to idealne rozwiązanie, aby trzymać kilka walut w różnym miejscu.

Większość bankomatów w Chinach respektuje karty Visa, czy Mastercard, jednakże przy wypłacaniu gotówki pobierana jest prowizja. Trzeba także liczyć się z tym, że mogą zostać pobrane dodatkowe opłaty za przewalutowanie.

Wymiana euro czy dolarów w bankach w Chinach wiąże się z czasochłonnym procesem i wymaga wypełnienia odpowiednich formularzy. Wymiana waluty na lotnisku jest zazwyczaj po bardzo niekorzystnym kursie. Dodatkowo, wymienienie złotówek na dolary, czy euro, a później na juany to kilkukrotne przewalutowanie na czym również tracimy.

W Chinach głównie korzysta się z płatności poprzez WeChat lub Alipay. Jednakże, do tego potrzebne jest chińskie konto bankowe.

Revolut jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które planują krótkotrwałą podróż do Chin np. wyjazd na targi. Nie trzeba zakładać konta w chińskim banku oraz w ten sposób unikamy dodatkowych opłat związanych z przewalutowaniem.